Vingrojumi krūšu muskuļu stiprināšanai

Tavu krūšu skaistuma noslēpumi

Vingrinājumi krūtīm ir kas tāds, kas nepieciešams neatkarīgi no tā esi vai neesi apmierināta ar savu krūšu izskatu. Krūtis, tāpat kā viss ķermenis kopumā, ir jāvingrina, lai tās nezaudētu savu tvirtumu, jeb vienkāršāk izsakoties – lai tās stāvētunevis karātos! Ar pareizo vingrinājumu regulāru izpildi ir iespējams arī atjaunot krūšu tvirtumu, ja tas ir zudis, pacelt krūtis stiprinot to muskuļus un līdz ar to visnotaļ redzami uzlabot krūšu izskatu.

Protams, jāņem vērā, ka neviens vingrinājums nespēja darīt brīnumus ļoti īsā laika sprīdī – uzsākot regulāru krūšu vingrinājumu izpildi, tev jārēķinās, ka pirmie rezultāti būs redzami aptuveni pēc mēneša. Vingrinājumi krūtīm ir dažādi, vislabākais variants ir konsultēties ar savu treneri, ja tev tāds ir, jo treneris noteikti spēs ieteikt vislabāko vingrinājumu kompleksu tieši tev. Taču, ja esi no tām sievietēm, kas fitnesa klubu šobrīd neapmeklē, tad neuztraucies – ir arī tādi vingrinājumi, kurus visnotaļ ērti vari pildīt mājās sev vēlamajā laikā, un rezultāti noteikti neizpaliks.

Krūtis ir viena no tām ķermeņa daļām, kas atšķir meitenes no puišiem, – delikātas, maigas, intīmas. Kā par tām rūpēties?

Stāsta, ka francūzietes, lai uzturētu savas krūtis stingras un jaunavīgas, izmanto aukstu dušu. Bet, tā kā tas ir visai drastisks paņēmiens, mēģinājām rast dažus maigākus veidus, kā rūpēties par krūšu skaistumu.

Diemžēl krūšu formu un lielumu mēs daudz izmainīt nespējam, ja vien neizlemjam ķerties pie plastiskajām operācijām un apšaubāmām ārstniecības augu metodēm, jo krūtis ir veidotas no taukaudiem. Krūšu izmērs ir atkarīgs no tauku daudzuma, kas uzkrājas konkrētajā vietā, taču līdz šim vēl nav izgudrots paņēmiens, ar kuru šīs papildu kalorijas novirzīt tieši uz krūtīm, nevis gurniem vai augšstilbiem.

Vingrojumi krūšu skaistumam

Šie trīs vingrojumi jāveic 8 — 15 reizes no vienas līdz trim reizēm divas līdz trīs reizes nedēļā.

 1. vingrojums
  Atspiešanās, kas jāizpilda ar sakrustotām potītēm. Atspiedies pret grīdu ar plaukstām un ceļiem, tad nolaidies taisnā līnijā uz leju, līdz augšdelmi ir paralēli grīdai. Necenties ar zodu aizsniegt grīdu.
 2. vingrojums
  Šī savā ziņā ir svaru cilāšana. Lai izpildītu vingrojumu, jālieto hanteles, (starp citu, to vietā vari izmantot konservu kārbas), paņemot katrā rokā pa vienai. Nogulies uz grīdas un pacel hanteles virs galvas, lai rokas būtu perpendikulāras pleciem un plaukstas būtu vērstas prom no ķermeņa. Ierauj vēdera muskuļus, bet muguru turi taisnu. Nespied muguru grīdā un neļauj tai izliekties. Pēc tam nolaid rokas ar hantelēm uz sāniem, lai tās būtu taisnā leņķī pret ķermeni un elkoņi viegli skartu grīdu. Spied hanteles atkal augšup, bet nesaliec elkoņus un turi lāpstiņas piespiestas grīdai.
 3. vingrojums
  Atkārto iepriekšējo vingrojumu, paliekot zem ķermeņa augšdaļas spilvenus, un, ceļot hanteles, plaukstām jābūt vērstām vienai pret otru. Pēc tam izplet rokas un nolaid svaru, līdz elkoņi skar grīdu. Tad atkal cel hanteles uz augšu, vienmēr turot elkoņus saliektus. Veicot vingrojumu, iztēlojies, ka centies ar rokām aptvert lielu mucu, kas atrodas tev uz krūtīm.
  Tagad, kad esi nostiprinājusi krūšu muskuļus, vari pabeigt treniņu ar dažiem pietupieniem.

Atbalsts krūtīm

Ja tavas krūtis sākušas augt, noteikti valkā krūšturi. Arī sporta stundām un nodarbībām iegādājies dažus kvalitatīvus sporta krūšturus. Krūtis ir jāsargā, lai tās saglabātu savu formu, īpaši, ja treniņā tev jālēkā uz augšu un leju. Turklāt sporta krūšturi ir patiešām ērti, tos no ādai draudzīga materiāla (piemēram, kokvilnas) vari nēsāt arī ikdienā.

Dekoltē zonas ādas kopšana

 • Ja tev ir vieglas pūtītes, tīri ādu ar kliņģerīšu tinktūrā samitrinātu vatīti un pēc tam uzliec uz ādas preparātu pret pūtītēm.
 • Lai novērstu svīšanu, kas var veicināt pūtīšu veidošanos, valkā vaļīgu kokvilnas apģērbu. Ādas poras attīrīt palīdzēs dūņu vai māla maska, ko ieteicams likt divreiz nedēļā.
 • Neberz un nekasi pūtītes, jo tā tu vēl vairāk sakairināsi jau tā jutīgo ādu. Ja izsitumi nepāriet, konsultējies ar dermatologu.

Lielu krūšu īpašniecēm 

Īpašas formas vienmēr piesaista pretējā dzimuma uzmanību. Diemžēl vairākums tikai sapņo par meitenēm, kurām būtu lielas krūtis. Reālajā dzīvē viņiem no tādām ir bail. Vīrišķīgiem puišiem nav problēmu ne ar sievietes formām, ne raksturu, ne dvēseli. Ir vēl arī kāda nejauka džeku kategorija, kas domā, ka lielas krūtis var un vajag plosīt. Tādas trakas vīriešu kārtas zebiekstes uzvedība ir vēl nepatīkamāka par kuslu grābstīšanos.

Pēdējā variantā vismaz nav riska iegūt nopietnas traumas. Vispār vīriešu attieksme pret lielām krūtīm laikam nemainās visas viņu dzīves garumā. Palaist rokas, sevišķi, ja kādā pasākumā nedaudz iedzerts, cenšas daudzi.

Seksbumbu un Pamelas sindroms 

Pie pēdējās kategorijas pieskaitāmi puiši, kas patiesībā par tādiem nemaz nebūtu uzskatāmi, jo ir paziņas vai klasesbiedri, līdz ar to cilvēki, kas pieradināti nepalaist rokas vai arī ir kulturāli un pieklājīgi. Taču ne pirmais, ne pēdējais viņiem netraucē virināt muti. Tāpēc lielo krūšu īpašniece iedzīvojas tādās iesaukās kā šķiņķis tīkliņāaviobumbaseksbumbacūķisPamela u. tml.

Protams, ja tu būtu pieaugusi sieviete, uz šo situāciju varētu lūkoties ar vēsāku prātu, taču šobrīd šādi izteikumi var tevi ne tikai kaitināt, bet arī sāpināt. Tāpēc tam, kurš piemin šķiņķi tīkliņā, būtu jāpaskaidro, ka tu to vairs nevēlies dzirdēt. Neviens nedrīkst aizskart tavas sievišķīgās formas, tāpēc tu drīksti pateikt visu, ko par viņu domā.