Uncategorized @lv

Mīti par krūšu palielināšanu

Krūšu palielināšanas operācija ir vispopulārākā kosmētiskās ķirurģijas procedūra, liecina jaunākā statistika, ko ieguvusi Amerikas Plastisko ķirurgu biedrība. Katru gadu gandrīz 300 000 sieviešu tiek pakļautas krūšu palielināšanai ASV, ieskaitot silikona želeju, fizioloģisko šķīdumu un jaunākos strukturētos implantus.

Kopā ar procedūras popularitāti palielinās plašsaziņas līdzekļu atspoguļojums un procedūras atklāta apspriešana, kā arī daži izplatīti pieņēmumi par krūšu implantiem, kas bieži vien nav balstīti uz zinātniskiem faktiem, bet drīzāk uz sabiedrības zinātni. Ja esat viena no daudzajām sievietēm, kas apsver krūšu palielināšanas operācijas, šeit ir sniegta atbilstoša faktiska informācija, kas palīdzēs kliedēt mītus par operāciju.

“Visi implanti jānomaina pēc 10 gadiem”

Krūts implanti ir protezēšanas ierīces, kas nav paredzētas mūžīgi, un ir zināmas komplikācijas, kas saistītas ar krūšu implantiem, tāpat kā ar jebkādiem svešķermeņiem, ko izmanto cita veida operācijās. Visbiežākie implantu nomaiņas iemesli var būt plīsumi vai noplūdes un kapsulas kontraktūra.

Ja fizioloģiskā šķīduma implanti noplūst, fizioloģisko šķīdumu organisms absorbē atkārtoti, turpretī, ja silikona gēla implanti noplūdīs, ekstrudētais silikona gēls būs ķirurģiski jānoņem. Kapsulārā kontraktūra raksturo patoloģisku rētu veidošanos ap implantu, kas parasti rada sāpes un sacietēšanu krūtīs; stāvoklis parasti ir progresējošs, kā rezultātā kropļojas krūts un tiek pārvietots implants.

Sievietēm jebkurā brīdī pēc implantācijas var attīstīties kapsulas kontraktūra vienā vai abās krūtīs, un pēc operācijas jebkurā laikā var rasties arī plīsums vai noplūde. Jo ilgāks laiks ir kopš implantu ievietošanas, jo lielāka ir iespējamība, ka var būt noplūde vai plīsums, taču nav absolūtas norādes par implantu noņemšanu vai nomaiņu pēc 10 gadu atzīmes.

Ja un kad rodas kāda no šīm komplikācijām, jāapsver krūšu implantu noņemšana ar nomaiņu vai bez tās. Turklāt visām sievietēm ir ieteicama regulāra novērošana, veicot krūts eksāmenus kopā ar mammogrammām, sonogrammām vai MRI, atkarībā no katra pacienta vecuma un krūts slimības riska faktoriem. Regulāra novērošana ir būtiska, lai atklātu jebkādas problēmas ar implantiem un noteiktu atbilstošu terapeitisko iejaukšanos, ja tāda ir.

“Krūts implanti izraisa autoimūnas slimības”

Ir anekdotiski ziņojumi, no kuriem daži saņem lielu uzmanību plašsaziņas līdzekļos, par pacientiem, kuri apgalvo, ka krūšu implantu dēļ viņiem ir radušās vairākas veselības problēmas un slimības. Zinātniskie pētījumi, kuros piedalījās simtiem tūkstošu sieviešu ar implantiem, atspēkoja saistību starp implantiem un sistēmiskām vai autoimūnām slimībām.

Turklāt pacientiem ar krūšu implantiem nav palielināts krūts vēža risks. Ir arī svarīgi atzīmēt, ka implanti, kas pašlaik ir pieejami ASV, ieskaitot visus silikona gēla, fizioloģiskā šķīduma un strukturētos fizioloģiskos šķīdumus, visi FDA ir notīrīti. Iepriekšējās paaudzes implantiem, kas tika izmantoti, sākot no 1960. gadiem, netika veikta plaša testēšana un datu vākšana, kas tika pakļauta pašreizējiem implantiem, lai pārliecinātos par to drošību un efektivitāti.

Nesen saistībā ar implantiem ir identificēts rets limfomas veids, ko sauc par ar krūts implantiem saistītu anaplastisku lielu šūnu limfomu (BIA-ALCL). BIA-ALCL parasti izpaužas kā novēlota seroma (šķidruma uzkrāšanās) vai krūts masa, un tā jāārstē ar ķirurģisku implanta un apkārtējās kapsulas noņemšanu.

“Sievietes var izvēlēties jebkādu krūštura krūzes izmēru, kādu vēlas”

Tā kā šobrīd tirgū ir simtiem veidu un izmēru krūšu implantu, krūšu palielināšanas rezultātā patiešām ir milzīgs iespējamo rezultātu klāsts. Precīzs krūzes izmērs, ko var sagaidīt pēc operācijas, tomēr nav pilnībā paredzams, galvenokārt tāpēc, ka ir tik milzīgas atšķirības, uz ko katrs krūzes izmērs attiecas katram krūštura ražotājam.

Lai iegūtu visdabiskākos rezultātus, izvēlētajam implantam jāatbilst pacienta paša krūšu izmēriem un īpašībām, ņemot vērā krūšu platumu, diametru un stāvokli uz krūšu sienas. Ļoti liela implanta ievietošana zem mazas, šauras krūts, visticamāk, radīs implantu, kas var būt taustāms vai kura malas var būt redzamas krūts augšdaļā vai sānos.

Vēl viens apsvērums ir pašu implantu faktiskais svars un progresējoša audu izstiepšanās implantu spiediena un gravitācijas lejupvērstās ietekmes dēļ. Lielāks nav vienmēr labāks ilgtermiņā, kad runa ir par krūšu implantu izvēli.