My Blog

Skaistas krūtis pēc dzemdībām un bērna barošanas

Mazas vai lielas, bet katra sieviete vēlas skaistas krūtis – arī pēc bērniņa piedzimšanas un mazulīša barošanas. Tomēr problēmas var radīt gan strijas, gan krūšu izstaipīšanās.

Krūtis sastāv no taukaudiem, piena dziedzeriem un saistaudiem. Pašās krūtīs nav muskuļu, bet ir muskuļi, kas satur krūtis.

Svarīgi par pareizi rūpēties gan pirms mazuļa, gan grūtniecības laikā, gan to barojot. Ārsti iesaka nēsāt speciālos krūšturus, turklāt arī naktīs, lai krūtis, kas pilnas ar pienu, neizstaipītos.

Dažādas firmas ražo krēmus gan pret strijām, gan arī krūšu formas uzlabošanai. Tomēr jārēķinās, ka visbiežāk krēmi krūšu formu uzlabo tik ilgi, cik tie tiek lietoti. Pret strijām var noderēt krēmi, bet tad tie jāsāk lietot laicīgi, turklāt jāņem vērā, kurus krēmus drīkst lietot grūtniecības laikā. Tomēr ieguvums no krēmiem ir arī rūpīgā mitrināšana, kas neļauj krūtīm „savīt”. Neticami labas atsauksmes sievietes ir izteikušas par to, kādu efektu sniedz krūšu iesmērēšana ar vīrieša spermu! Palīdzot gan pret strijām, gan labi mitrina.

Tā kā pašas krūtis nesatur muskuļus, tad lai uzturētu krūšu formu, noderēs vingrojumi krūšu daļas, krūškurvja un muguras muskulatūrai. Tāpat palīdzēs arī vingrojumi plecu daļai un rokām. Jārēķinās, ka vingrojumi ir tie, kuriem tikai pēc laika var redzēt efektivitāti – ātrākais – pēc mēneša. Noderēt var arī dažādas masāžas, jo tā ir pasīvā vingrošana. Apļveida masāžu krūtīm var veikt arī ieziežot krēmu, kā arī masāža tiek veikta, izmantojot kontrastdušu – siltu ūdeni mijot ar vēsu vairākas reizes. No fiziskām aktivitātēm vasarā labi derēs peldēšana, bet ziemā slēpošana.

Vienkārši vingrojumi ir plaukstu salikšana kopā plecu augstumā un saspiešana kopā. Rokās var turēt arī bumbiņu. Tāpat šo vingrinājumu var izpildīt rokas aizliekot aiz galvas. Vēl rokas var apļot gar sāniem uz augšu un uz leju, gan abas rokas reizē, gan pamīšus. Var apsēsties ceļos un ar rokām stiepties cik vien iespējam tālu, tā lai rokas un piere pieskaras grīdai. Noder arī pumpēšanās uz grīdas un atspiešanās no sienas. Tāpat var veikt vingrojumus ar hantelēm – piemēram, nogulties uz muguras, kājas saliektas ceļos, rokas pacelt virs krūtīm, tad nolaist un tā vairākas reizes. Tāpat rokas var būt izstieptas katra savā pusē, tad paceltas virs krūtīm.

Ja līdzekļi atļauj, dažādi saloni piedāvā arī krūšu formas uzlabojošas procedūras. Radikālākā metode ir krūšu operācija, kad paceļ noslīdējušo ādu vai arī palielinot krūtis un ievietojot implantus, ja tas nepieciešams. Ja operācija veikta kvalitatīvi un tās laikā nav traumēti piena dziedzeru audi, tad, ja sieviete pēc laika paliek stāvoklī, nevajadzētu būt problēmām barot bērniņu ar krūti.

Viedokļi no calis.lv foruma:

„Ja tā tiešām ir iedzimtība, tad varbūt arī paliks spaniela austiņas. Tomēr neiesaku izsamist. Uzreiz pēc barošanas pārtraukšanas krūtis visai bieži izskatās pavisam slikti. Taču pēc dažiem mēnešiem parasti ir labāk.

Lai nomierinātu sirdsapziņu, ka esi darījusi visu iespējamo krūšu ādas glābšanai:

  • veic speciālos vingrinājumus krūšu muskulatūrai (piepumpēšanās, rokas plecu augstumā un spiež kopā plaukstas utml., peldēšana brasā utt.);
  • lieto speciālos krēmus krūšu ādai. Ja nav tik daudz naudas, tad jebkuru treknu krēmu (tomēr labāk nekā nekas);
  • masē krūtis ar apļveida kustībām ar mitru dvieli katru dienu. Tas uzlabo asinsriti ādā (Ziņģītes metode).”

„Lai cik necik krūtis atgūtu formu pēc barošanas, vajag 6 mēnešus. + krūšturis + labas eļļas (vai krēmi) + pozitīva domāšana un sports. Laiku pa laikam uz nakti var krūšu zonu ieziest ar ļoti labu olīvu, mandeļu eļļu.”„Es vēl izmēgināju procedūras ar Weyergans aparātiem (šogad) un kādreiz Gernetic kosmētiku un procedūras (pirms 17 gadiem). Pēc Weyergans pat 17 gadu senās strijas izskatās daudz labāk. Ādas kvalitāte jūtami uzlabojusies.

Piekrītu, ka vajag labu uzturu, vingrošanu, ūdens procedūras, jeb norīvēšanās no rītiem ar ledus gabaliņiem arī ir super.”

„Man pēc barošanas beigšanas krūtīm normālu izskatu palīdzēja atgūt krēms ar placentu – tiešām ļoti labs. Bet ar to vien ideālu rezultātu nevar dabūt, tāpēc papildus tam ir nepieciešami arī šeit jau minētie vingrojumi, kontrastdušas un krūšu rīvēšana ar dvieli.”

„Visas darbības ar eļļām un pārējiem krēmiem ir tikai ādas uzlabošanai, bet formu un tukšumu neviens izmainīt tā pat nespēj, tikai ar plastisko ķirurģiju to var.

Pirms nebiju griezusies pie plastiska ķirurga, es arī sportoju, vingrināju krūšu muskuļus, bet nekas neuzlabojas, ka bija pēc bērna barošanas divas pļekas tā palika. Pašā krūtī jau nav muskuļa, kuru varētu uztrenēt. Man palīdzēja tikai implanti.”

„Es speciāli netievēju, bet raksturīgi, ka pie stresiņa zaudēju svaru un pēc operācijas bija iemesli stresam un traki izkāmēju. Silikoni nepazūd. Tik bija ļoti jūtami un redzami, man zem dziedzera. Bet tas uz izspiedušos kaulu fona nebija tas trakākais. Tad atceros, ka ar bildēm dalījāmies un visi atzinīgi novērtēja manu rezultātu. Bet labāk ir tievēt ar fiziskiem vingrinājumiem, tad var veicināt tauku kušanu no konkrētiem rajoniem, nevis pirmās izkūst krūtis.”

„Meitiņai tagad 3 gadiņi un krūtis man atkal ir uz FF. Tiesa – esmu arī drusku smukāka miesās palikusi (par kādiem 5kg), jo barošanas laikā riktīgi noliesēju. Diez vai uzreiz jādomā par nažiem un implantiem.