My Blog

Ūdens pudele – dāvana veselībai

Meklēt dāvanas ir forši un aizraujoši, tomēr reizēm idejas mēdz arī aptrūkties. Gribās uzdāvināt kaut ko noderīgu un vienlaikus arī iepriecināt. Tad nu piedāvājam dāvanas ideju, kas patiks gan veselīgā dzīvesveida ievērotājiem, gan dabas saudzētājiem – ilgtspējīga ūdens pudele.

Kādam, kas ikdienā daudz pārvietojas, ūdens pudele būs lielisks sabiedrotais, kas rūpēsies par dāvanas saņēmēja veselību. Tāpat šī ir piemērota dāvana arī tiem, kam ūdeni dienas laikā ir grūtāk uzņemt atbilstošajā daudzumā. Ūdens pudele ir lieliska dāvana ikvienam, kas vēlas parūpēties par savu veselību.

Šajā rakstā uzzini, kāpēc ūdens pudele ir laba dāvana svētkos un kādu labāk izvēlēties.

Ūdens nozīme organismā

Pieaugušam cilvēkam dienas laikā vidēji jāuzņem divi litri ūdens. Zinātnieki vēl strīdas par konkrēto ūdens uzņemšanas apjomu, tomēr skaidrs ir viens – ūdens spēlē lielu lomu cilvēka organismā. Lai uzlabotu savu pašsajūtu un vispārējo veselību, nepieciešams dienas laikā regulāri padzerties ūdeni. Tieši tāpēc ūdens pudele, kas vienmēr būs līdzi, ir labs ikdienas sabiedrotais.

Ūdens ir ļoti svarīgs ķermeņa funkcionēšanā. Tas palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, atbrīvo ķermeni no kaitīgajām vielām, izskalojot tās ar urinēšanas, svīšanas un zarnu trakta darbības palīdzību. Tāpat ūdens aizsargā jutīgus audus un mitrina locītavas. Papildus tam ūdens arī uzlabo ādas veselību, sniedz enerģiju un uzlabo imunitāti. 

Nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana noved ķermeni pie dehidrēšanās. Tās rezultātā ķermeņa normāla funkcionēšana tiek apgrūtināta. Ūdens ir jādzer daudz un regulāri – īpaši karstās vasaras dienās un pie lielas fiziskas slodzes treniņu laikā. Tāpēc mūsdienās ir pieejamas dažādas ūdens pudeles – pēc tilpuma, svara un nepieciešamības.

Jāņem vērā, ka no rīta izdzertā kafijas krūze vai piektdienas vakara kokteilis ar draugiem vien palielinās ūdens apjoma daudzumu, ko nepieciešams dienas laikā uzņemt. Lai arī nepieciešamo ūdens apjomu iespējams uzņemt arī caur dažādiem ēdieniem – īpaši dārzeņiem un ogām, ne visiem bez problēmām tas izdodas. Tāpēc ūdens pudele būs lieliska dāvana arī tiem, kam ikdienā ir grūtības izdzert pietiekami daudz ūdens. Piemērota pudele motivēs padzerties regulāri un parūpēties par savu veselību.

Kā izvēlēties labu ūdens pudeli?

Lai izvēlētos dāvanas saņēmējam atbilstošu ūdens pudeli, ir jāņem vērā dažādi nosacījumi. Zemāk esam apkopojuši svarīgākos no tiem.

Svarīgs ir izvēlētais materiāls. Ilgtspējīgas ūdens pudeles tiek ražotas no nerūsējoša tērauda, stikla, alumīnija, silikona un arī no daudzreiz lietojamās plastmasas. Materiāli ir dažādi – pēc kvalitātes, svara un arī ārējā izskata. Pārgājieniem, ceļošanai un sportam būs atbilstoša viegla ūdens pudele, ko bez problēmām pārnēsāt. Savukārt turēšanai mašīnā vai ņemšanai līdzi uz darbu vai skolu piemērotas būs arī smagākas pudeles, piemēram, stikla pudeles

Ūdens pudelei jābūt ērtai. Tai jāatbilst dāvanas saņēmēja ikdienas paradumiem. Ja pudele tiks izmantota ikdienai ņemot līdzi uz darbu vai skolu, tad izvēlētā ūdens pudele var būt eleganta un ar skrūvējamu korķi. Tomēr, ja pudele tiks izmantota sporta treniņos, tad piemērotāka būs pudele ar klik korķi ātrai pieejai ūdenim. Šādi faktori jāņem vērā, lai atrastu dāvanas saņēmējam visērtāko ūdens pudeli. 

Dizainam ir nozīme. Lai gribētos pēc iespējas vairāk savu ūdens pudeli izmantot, tai jābūt skaistai un piemērotai dāvanas saņēmēja gaumei. Mūsdienās ir tik daudz dažādas ūdens pudeles, ka pat sporta treniņiem un fitnesam piemērotas ūdens pudeles var būt stilīgas un elegantas. Pudeles dizains ir svarīgs faktors, kas motivēs tās īpašnieku pudeli pēc iespējas vairāk izmantot.

Vara ūdens pudele veselībai

Viena no pēdējā laikā trendīgākajām ūdens pudelēm ir vara pudeles. Tās ir elegantas, skaistas un dabīgi spīdīgas. Tomēr vara pudeles ir kas vairāk par mirdzošu ikdienas sabiedroto – tās tiek uzskatītas arī par veselību uzlabojošām.

Vara materiāls kalpo kā dabisks ūdens attīrītājs, kas spēj ievērojami uzlabot organisma funkcionēšanu un cilvēka labsajūtu.  Tas attīra ūdeni, nogalinot tajā esošās baktērijas un mikroorganismus, kā arī uzlabo smadzeņu darbību, apgādā organismu ar nepieciešamo vara daudzumu un virkni citu labvēlīgu īpašību. Vairāk par pozitīvajām vara pudeļu īpašībām lasi rakstā Vara pudele – dabīgs ūdens attīrītājs.

Ja vēlies pudeles izvēli atstāt dāvanas saņēmēja ziņā, tad lieliska izvēle ir ūdens pudeles dāvanu karte. Tā jubilāram ļaus pašam izvēlēties sev ērtāko, patīkamāko un piemērotāko ūdens pudeli. Turklāt tādā veidā dāvana noteikti būs izdevusies! 

Ceram, ka atradīsi lieliskas dāvanu idejas, kas būs noderīgas. Lai izdodas iepriecināt!