My Blog

Par Lainusu Polingu

Daudzi cilvēki uzskata Lainusa Polinga par 20. gadsimta lielāko zinātnieku. Viņš ir vienīgais cilvēks pasaulē, kas ieguva divas individuālas Nobēļa prēmijas – ķīmijas jomā. Viņa pirmā grāmata “Ķīmiskā sakara daba”, kas pirmo reizi tika publicēta 1939. g., kļuva par īstu šedevru. Ar cieņu viņa kolēģes viņu sauca par “ortomolekulāras medicīnas tēvu” un Lainuss Polings bija molekularu sakaru, olbaltumu struktūru un iekššūnu ķīmisku procesu, iesācējs kas notiek cilvēka organismā.
Lainuss Polingu, izņemot citu zinātnisku sasniegumu, uzskata par modernās vitamīnoloģijas vadājošo teorētiķu. Viņa revolucionāri atklājumi, grāmatas, sakari ar ASV pieciem prezidentiem, viņa draudzība un kopēja politiskā darbība ar Albertu Einšteinu rādīja viņam vispasaules slavu un autoritāti.

Tieši Polings sāka pētījumus par vitamīnu uztura bagātinātājiem. Ārsta Polinga revolucionārie darbi par uztura faktoriem, kas veicina mūža pagarināšanu un vitamīna C antiskābes darbību noveda pie jaunas uzlabotas vitamīna C izstrādāšanai – Ester-C, kura asimilēšana un bioaktivitāte pārsniedz parastu vitamīnu C. Daudzu gadu laikā nevienai firmai netika dotas iespējas lietot Polinga unikālos preparātus veselībai. Tikai 1994. g. ekskluzīvu tiesību ieguva Irwin Naturals uz Dr. Linus Pauling Premium Vitamins® ražošanu. Šī firma ir vienīgā pasaulē, kura izpelnīja kļūt par Polinga sekojotāju cīņā par cilvēku veselību un jau daudzu gadu laikā ražo vitamīnus un bioloģiski aktīvus uztura bagātinātājus.

Visa kompānijas produkcija ir izstrādāta ņemot vērā zinātniskos sasniegumus un klīnisku praksi. Socioloģisko pētījumu rezultāti liecina, ka vairāk nekā 90% cilvēku, kuri lieto vitamīnu C, dzirdēja par Lainusu Polingu un viņa darbiem. Tādā veidā, Lainusa Polinga liela popularitāte un autoritāte palīdzēja firmai Irwin Naturals jauno vitamīnu līniju pārdošanā.

Visi preparāti tiek ražoti stingrā atbilstībā ar ASV pārtikas produktu un zāļu kontroles Pārvaldi (FDA) un Pasaules veselības aizsardzības organizāciju. Irwin Naturals ir ASV Nacionālas uztura produktu Asociācijas loceklis (NNFA) un ir reģistrēta “Kvalitātes apdrošināšanas programmā Īsta marka” (Tru-Label Program), ir pašapkalpošanās veikalu Nacionālas asociācijas loceklis (NACS), pārtikas produktu tirgu pētīšanas Institūta (FMI), augu produktu Amerikāņu asociācijas (AHPA), Amerikāņu botāniskā padomes (ABC) utt. Kompānijas Irwin Naturals produkcija ir sertificēta Starptautiskajā labklājības fondā (IWELL) un atbilst ASV likumdošanas prasībām. Visi produkti satur augstākās kvalitātes ingridientus.

Irwin Naturals produkcija tiek pārdota veselīgas ēdiena veikalu daudzos mazumtirdzniecības tiklos, tajā skaitā tādā milzīga, kā GNC (General Nutrition Centers), kurai ir vairāk kā 3600 veikalu ASV un citos valstos, tajā skaitā Brazīlijā, Anglijā, Kanādā, Ķīnā, Meksikā, Nīderlandos, Krievijā, Singapūrā, Japānā.

Irwin Naturals ir vienīga firma ASV, kura ražo vitamīnu un uztura bagātinātājus iepakojumā ar oriģināliem halogrofiskiem uzlīmēm, kuras pievelc pircēju uzmanību jebkurā veikalā, salonā vai aptiekā. 1995. gadā kompānija ir ieguvusi speciālu prēmiju par dizainu.

Ārsta Polinga dzīves formulas

Viņš bija Amerikas varonis un vienīgais pasaulē, kam piešķirtas divas personālās prēmijas – ķīmijas jomā un par cīņu pret kodolpārbaudēm. Fiziķis, ķīmiķis, kristalogrāfs, molekulārās bioloģijas speciālists, mediķis – pētnieks, kura grāmata “Ķīmiskā sakara daba” kļuva par šedevru un iedvesmoja daudzus zinātniekus. Viņu sauca par vienu no divdesmitiem izcilākiem cilvēces prātiem. “Viņš ir īsts ģēnijs”, – runāja Alberts Einšteins. Tas viss un arī politiskā darbība, sakari ar ASV pieciem prezidentiem, radīja viņam vispasaules slavu un autoritāti.

Vitamīnu tēvs

Lainusu Polingu uzskata par vitamīnu zinātnes tēvu. Viņš pirmais sāka uztura faktoru zinātnes pētījumus, kas pagarina cilvēka mūžu un sāka runāt par nepieciešamību lietot vitamīnus uzturā, bez kuriem nav iespējama vielmaiņa, audu atjaunošana un organisma vispārēja dzīvesdarbība. Ne jau velti vārds “vitamīni” izcelas no latīņu vita – dzīve. “Jebkura cilvēka veselības stāvoklis, kas dzīvo zemē ir slikts”, – apgalvoja Lainuss Polings. Viņš bija pārliecināts, ka ir iespējams pagarināt mūsu dzīvi par 25-35 gadiem, ja jaunībā vai vidējā vecumā sākt lietot vitamīnu nepieciešamo daudzumu.

“Pagarināsies tā dzīves daļa, kad cilvēks ir laimīgs”, – rakstīja Polings. Viņš pierādīja to ar savu aktīvu darbspēju un nodzīvoja līdz 93 gadu vecumam. Un jāņem vērā, ka 30-40 gadu vecumā viņš bija ļoti slimīgs cilvēks un pēc ārstu prognozēm viņš varētu dzīvot tikai līdz 50 gadiem.

Pateicoties ārsta Polinga pētījumiem 20 gadi atpakaļ pasaulē sākas “vitamīnu revolūcija” – vispasaules veselīga dabiska uztura bums. Daudzās valstīs ļoti labi palielinājās dzīves vidējais ilgums un strauji nokrita slimības rādītāji. Liels nopelns tajā pieder dabiskām augu formulām, kuras izstrādāja ārsts Polings. Viena no tām ar tiesību saucās “Super Multi-Vitamīni”. Šī ir zinātniski motivēta formula, kas satur vairāk nekā 40 komponentus, kas trūkst organismam parastā uzturā: vitamīni, minerāli, mikroaļģes, ārstējošie augi, bišu māšu peru pieniņš.

Tie nodrošina normālu organisma dzīvotdarbību, piedalās citu uzturvielu asimilācijas procesā, paaugstina organisma pretošanās spēju pret apkārtējās vides kaitīgām ietekmēm un slimībām, veicina darbspējas paaugstināšanu. Minerālvielas ir nepieciešams audu, īpaši kaulu uzcelšanai, organisma iekšējas vides patstāvības uzturēšanai, skābes-sarmaina līdzsvaram, ūdens sālu maiņai, endermisku un citu slimību novēršanai.

Vitamīnu līderis

Savos pētījumos Polings izdarīja slēdzienu, ka organismam ir ļoti vajadzīgs vitamīns C, kas nodrošina dzīves svarīgu procesu – kolagēna olbaltumvielas sintēze. No kolagēna sastāv viss mūsu ķermenis: mūsu āda, kauli, zobi, asinsvadu un sirds sienas, acu stiklveida ķermenis. Kolagēna šķiedras un tīklojumi veido savienojuma audus. Kad vitamīna C trūkst, kolagēna veidošana izjaucas, pazeminās brūču un čūlu atjaunošana, sabrūk asinsvadu un sirds sienas, pārtraucas novecošu audu atjaunošana.

Polinga teorija par sirds-asinsvadu slimībām apgalvo, ka cilvēks ģenētiska defekta dēļ, zaudēja spēju patstāvīgi izveidot vitamīnu C, tāpēc viņam jāsaņem to lielā daudzumā, vai viņam būs problēmas ar sklerotisko nogulšņu veidošanu – ateroskleroze.

Polings un viņa palīgs kardiologs Mattiass Rats neatkarīgi viens no otra izdarīja secinājumu, ka sirds un asinsvadu slimības, holesterīna nogulšņu izveidošana ir asinsvadu “remonts”, organisma reakcija uz to bojājumu vitamīna C un kolagēna trūkuma dēļ. Organisms cenšas “aizlīmēt” sabrukušās asinsvadu sienas un orgānu audus ar īpašu holesterīna frakciju – lipoproteīnu (a), vai LP (a), kas samazina asinsvadu starpsienas.

Tas ir orgānu distrofijas, stenokardijas, infarkta un insulta iemesls. Lai sasietu un izvadītu no organisma LP (a) molekulas Polings un Rats pirmoreiz piedāvāja lietot aminoskābi “lizinu”, kura aizklāj molekulu LP (a) un neļauj tai pielipt pie asinsvadu sienas. Lielās koncentrācijās “lizins” veic tos uzsūkšanu un izvadīšanu no organisma, bet arī bloķē fermentu, kas izplata infekciju un veic jebkuru audzēju augšanu. Vitamīns C veic asinsvadu sienās ātru reģenerēšanu un neļauj tai sadalīties pēc antisklerotiskas nogulšņu uzsūkšanas. Šīs aterosklerozes kontroles veids ir aizsargāts ar ASV trijiem patentiem.

Praktisku pielietošanu šī teorija ir atradusi preparātos ar vitamīna C paaugstinātu saturu. Tie ir “Lizivits-C” (aterosklerozes profilaksei un ārstēšanai ar vitamīna C un aminoskābes “lizīna” palīdzību), “Super Vitamīns C 1000 mg” (ar speciāli izstrādātu formulu Time Release, kas nodrošina vitamīna C pakāpenisku iekļūšanu organismā ilgajā laikā) un “Esters-C” (ar unikālu patentētu vitamīna C formu, kas ir neitralizēta un neizraisa kuņģa un zarnu trakta kairināšanu, kas iespējams vitamīna C lielu devu lietošanā).

Visos ārsta Polinga preparātos vitamīns C ir augu izcelsmes, nevis sintētiskas. To līdzekļu formulas ir sastādītas tādā vaidā, lai vitamīna C paaugstinātas devas ārstētu, nevis radītu disbalanci. Bet, ja lietot paaugstinātas vitamīna C devas, kuras var nopirkt aptiekās, tad pēc tāda vitamīna C lietošanas var būt nopietni veselības traucējumi. Polinga vitamīni ir dārgi, jo to formula ir unikāla…

Mūža pagarināšanas komplekss

Vēl viens Lainusa Polinga unikāls izstrādājums – “Mūža Pagarināšanas KomplekssТМ”, kas satur dažas pazīstamas augu vielas: ginkgo biloba (uzlabo atmiņu, uzmanību un domāšanu, piemīt antioksidanta iedarbība), havajas spirulīna (kosmisko pētījumu amerikāņu aģentūra (NASA) nosauca šo zilzaļu aļģi par ideālu uzturu kosmonautiem jo tā dod spēju un jaunību), ķiploku ekstrakts (tam piemīt antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība), koenzīms Q 10 (nepieciešams enerģijas sintēzei organisma šūnās, paaugstina dzīves tonusu), vīnogu kauliņu ekstrakts (viens no visstiprākajiem dabiskiem antioksidantiem, pastiprina asinsvadu sienas).

“Mūža Pagarināšanas komplekss” ir iekļauts “Lainusa Polinga Vitamīnu līnijas” katrā preparāta. Piemērām, “Super Kalcijs” (veicina kaulu sistēmas attīstību un nostiprināšanu) un “Antioksidantu Super Formula” (pretiekaisuma līdzeklis dažādu slimību ārstēšanai, veicina organisma attīrīšanu un atveseļošanu, šūnu un ādas atjaunošanu). “Mūža Pagarināšanas komplekss” satur arī “Veselības funkcionālas formulas”, tādi preparāti, kā “Vesela sirds” (asinsvadu sistēmas veselības saglabāšanai), “Vesela āda” (ādas jaunības un veselības uzturēšanai), “Veselas acis” (acu normālai funkcionēšanai un aizsargāšanai no apkārtējas vides kaitīga saules starojuma), un arī “ Ilgdzīvošanas formula” (šis unikālais preparāts uztur dzīves tonusu, paaugstina darbspēju, palīdz adaptēties pie paaugstinātām garīgām un fiziskām slodzēm, tam piemīt stiprinoša un pozitīva iedarbība uz cilvēka psihoemocionālo stāvokli).

“Lainusa Polinga Vitamīnu līnijas” dažos preparātos ir arī “Citrusu bioflavonoīdu komplekss”, kas paaugstina vitamīna C asimilēšanu un saglabāšanu organismā. Bioflavonoīdi neitralizē brīvus radikāļus, kavē iekaisuma procesus un pastiprina vitamīnu C un E antioksidantu aktivitāti. Sīkāka visas teorijas ārsta Lainusa Polinga var atrast grāmatās – pasaules bestselleros “Vitamīns C un parastas saaukstēšanās”, “Vēzis un vitamīns C”, “Kā dzīvot ilgāk un justies labāk”.

Daudzu gadu laikā nevienai firmai netika dotas iespējas lietot Polinga unikālos preparātus veselībai. Tikai 1994. g. ekskluzīvu tiesību ieguva Irwin Naturals uz Dr. Linus Pauling Premium Vitamins® ražošanu.